Haberler

31.Olağan Genel Kurul 27.Ocak 2022 Tarihinde Sendika Merkezimizde yapıldı.

devam..

TÜDİS ve Uyguner Deri Pazarlama Yönetim Kurulu Başkanı Uyguner

Geçen yıl genel ihracattaki artış yatay seyretmesine karşın çift haneli büyüme başarısı gösteren deri ihracatı için 2014 yılının daha da iyi geçmesi bekleniyor- TÜDİS Başkanı Uyguner - "İhracattaki artışda ayakkabı ihracatındaki artışın çok önemli bir etkisi var. Bu alanın önünün çok açık olduğunu düşünüyorum" Geçen yıl genel ihracattaki artış yatay seyretmesine karşın çift haneli devam..

Deri Sektörü Pazar Çeşitlendirmesinin Semeresini Aldı…

TÜDİS Başkanı ve Uyguner Deri Pazarlama Yönetim Kurulu Başkanı Burak Uyguner “Deri ihracatındaki artış tesadüf değil” “Deri sektörü, pazar çeşitlendirmesinde örnek sektör oldu” “2014’de dış pazarların önemi daha da artacak” Deri sektörünün 2013 yılındaki yüzde 16,4’lük ihracat artışını değerlendiren TÜDİS Başkanı Burak Uyguner, sektörün yıllardır dış pazarlarda yaptığı devam..

Deri sektörü nefes aldı...

Ekonomi Bakanlığı, deri sektöründen gelen taleplere kulak verdi ve yarı mamul deri ihracatına sıkı denetim getirdi. Düzenlemeyi, Hürriyet Gazetesi ve Radikal Gazetesi ekonomi muhabiri Hacer Öznur'a değerlendiren Türkiye Deri Sanayii İşverenleri Sendikası (TÜDİS) Yönetim Kurulu Başkanı Burak Uyguner, “Sektörümüz çok ciddi tehdit altında. Ekonomi Bakanlığı, sesimize kulak verdi. Yarı mamul deri ihracına denetim mekanizması getirilerek devam..

Dericiler, bu yıl ‘zor’u başardı...

Türkiye Deri Sanayii İşverenleri Sendikası (TÜDİS) ve Uyguner Deri Pazarlama Yönetim Kurulu Başkanı Burak Uyguner “Artık hem AB’de hem Asya’da varız” “Sektörün ihtiyacı olan tevsi yatırımlar için Avrupa’daki kriz bir fırsat!” Bu yıl AB’ye ihracatın yüzde 10 artmasını beklediklerini belirten Uyguner, “Hem sağlıklı, hem kaliteli deri üretiyoruz. Bunun karşılığını almak hakkımız ancak hedeflenen ihracat rakamlarına devam..

Türk deri sektörü artık krizlere kafa tutuyor

Türkiye Deri Sanayii İşverenleri Sendikası (TÜDİS) Yönetim Kurulu Başkanı Burak Uyguner, AA muhabirine yaptığı açıklamada, dünya çapında markalaşma yolunda emin adımlarla ilerleyen Türk deri sektörünün, birçok ülkeyi etkisi altına alan ekonomik kriz söylemlerine karşın bu yılın ilk 3 ayını beklentilerin üstünde bir ihracat artışıyla bitirdiğini söyledi. Türk deri sektörü, "kaliteli tasarımlarla" dünyada devam..

Dericiler Çin pazarına girdi

Geçen yıl 1 milyar 440 milyon dolarlık ihracat yapan Türk dericiler, dünya deri pazarının lideri Çin'e de satış yapmayı başardı. Türkiye Deri Sanayii İşverenleri Sendikası (TÜDİS) ve Uyguner Deri Yönetim Kurulu Başkanı Burak Uyguner, Türk ekonomisinin son yıllarda sergilediği başarıya dericilerin de ayak uydurduğunu söyledi. Deri ihracatının her yıl artarak devam ettiğini ve 2011 yılında 1 milyar 440 milyon dolara ulaştığını bildiren Uyguner, ''Deri devam..

Türkiye Deri Sanayii İşverenler Sendikası

İstanbul Deri Sanayi Bölgesi (18.Yol) Tanen Sokak No:1 Tuzla/İSTANBUL

Bize Ulaşın

Tel : 0216 394 29 39 -
Email : info@tudis.org.tr

Bizi Takip Edin