Hakkımızda

Üyelerinden aldığı güçle, deri sektörünü layık olduğu zirveye taşımak ve ekonominin iç ve dış piyasalarda önemli bir unsur olduğunu ortaya koyarak, her platformda  sektör ve temsilcilerinin saygınlığına yakışır ve bunu geliştirir şekilde hizmet üretmektir.

Kısa adıyla TÜDİS; deri işleyenlere, deri imalatçılarına hizmet vermeyi temel görevi kabul eder.

TÜDİS, vizyonuna uygun olarak sektörde kalıcılığı hedefleyen, mesleki sorumluluk taşıyan, İş Hukuku ve ilgili mevzuatlara  uygun hizmet üreten ve sektörün sorumluluğunun bireysel çabalardan geçtiği bilincinde olan üyeleri için, her türlü çalışma  ve faaliyeti asli ödevi kabul eder.

İş kolundaki işverenlerin sendika çatısı altında dayanışma sağlayarak birleşmelerine çabalar. Üyelerinin ortak ekonomik, mesleki, idari ve sosyal hak ve menfaatlerini korur ve geliştirir.

Teknik ve hukuksal konulardaki gelişmeleri takip etmek için gerekli çalışmaları yapar.

Bu faaliyetleri nedeniyle, kamu ve özel kuruluşlar nezdinde girişimlerde bulunur, bunlarla işbirliği yapar.

TÜDİS, üyelerini ve ülkemizde vergi ödeyen, istihdam yaratan, yatırımlarını ekonomiye kazandıran, ülkenin kalkınmasında yurt içi ve yurt dışı piyasada ciddi payı bulunan sektör mensuplarını DERİ SANAYİCİLERİ olarak tanımlamaktadır.

Yatırımlarını gerçekleştiren, bireysel olarak sorumluluklarının bilincinde, birlikte hareket etmenin önemini kavramış, sektörel gelişmeleri hedefleyen, çevreye duyarlı ve yasalara saygılı olarak çalışmayı ilke edinmiş sendika üyelerimizin diğer işverenlere göre ayrıcalığı olduğunu kabul etmek gerekmektedir...

Belirli bir insan gücü ve sabit kıymet varlığını, bilgi birikimi ve teknoloji desteği ile üretim sürecine dönüştüren DERİ SANAYİCİLERİ, işveren olmayı sadece "para kazanmak" olarak gören bir yaklaşımdan vazgeçmiştir. İşveren olmanın Türkiye'miz için ne büyük bir sorumluluk doğurduğunun bilinci ile "hep daha iyi" yi hedeflemektedirler.

TÜDİS; DERİ SANAYİİ İŞVERENLERİ, ülkemizde hak ettikleri saygın yere ulaşmak üzere, yasaların ve Anayasamızın temel ilkelerini göz önünde tutarak çalışmalarına devam edecektir.

Türkiye Deri Sanayii İşverenler Sendikası

İstanbul Deri Sanayi Bölgesi (18.Yol) Tanen Sokak No:1 Tuzla/İSTANBUL

Bize Ulaşın

Tel : 0216 394 29 39 -
Email : info@tudis.org.tr

Bizi Takip Edin